Borito_allattartas_tuzoltas_nelkul

Állattartás, tűzoltás nélkül!

Konferencia 2024. május 2-án, csütörtökön, 14:00 órától a Takács Ferenc Gyakorlati Képző Központban.

KONFERENCIA MEGHÍVÓ

Állattartás, tűzoltás nélkül! avagy az eredményes precíziós állattartás hazai gyakorlata

2024. május 02. csütörtök

Takács Ferenc Gyakorlati Képző Központ

6800 Hódmezővásárhely, Aranyág kert 5.

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar és a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület tisztelettel meghívja Önt és minden kedves érdeklődőt a közös szervezésben megrendezésre kerülő konferenciára.

Jelenleg az egyik legnagyobb kihívás az állattartásban, hogy a problémákról gyakran csak későn értesülnek a gazdák. Azonban az állatok fejlődésének, termelésének folyamatos monitorozása lehetővé teszi a korai beavatkozást, elkerülve így a súlyosabb következményeket. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara és a Magyarországi Precíziós Állattartásért Egyesület által közösen rendezett konferencián többek között a következő témakörök kerülnek terítékre: a szarvasmarhák precíziós takarmányozása, modern sertéstartás, víziszárnyasok napi fejlődésének figyelemmel kísérése, digitalizációs eszközök használata méhészetekben, a mesterséges intelligencia használata nagyüzemi állattartó telepeken, valamint ezek finanszírozása, melyről egy nagy hazai bank agrár szakértője számol be. A programot kerekasztal beszélgetés zárja, ahol az állattartás széles spektrumát képviselő szakértők válaszolnak a közönség kérdéseire.

A konferencián való részvétel ingyenes. Kérjük, amennyiben részt kíván venni a rendezvényen, május 01-ig regisztráljon az alábbi linken:

Felmerülő kérdéseivel forduljon Dr. Süli Ágneshez, a konferencia szervezőjéhez (Tel: +36 62/532-990/130, e-mail: suli.agnes@szte.hu).

A KONFERENCIA TERVEZETT PROGRAMJA

13:30-13:55 Regisztráció

14:00-14:05 Megnyitó

Beszédet mond: Dr. Mikó Edit, a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar Dékánja

Moderátor: Dr. Süli Ágnes, SZTE MGK Takarmányvizsgáló Laboratórium vezető, MAPÁE Takarmányozási Szakcsoport vezető

14:05-16:15 Előadások:

14:05-14:25
Dr. Orosz Szilvia, Takarmányozási Igazgató, ÁT Kft.
Klímastratégia a tömegtakarmányok előállításában.

14:25-14:45
Dr. Barna György, Ügyvezető Igazgató, MAGreen Kft.
Fókuszban a hígtrágya, avagy az alternatív gazdálkodás lehetőségei a műtrágya használat csökkentése érdekében

14:45-15:05
Tóth Attila, Kereskedelemfinanszírozási és EU Szolgáltatások Vezető, CIB Bank
Vállalkozások fejlesztésének elősegítése - finanszírozási megoldások

15:05-15:15 Kávé szünet

15:15-15:35
Kerekes Sándor - Wladimír Ruszlán, Natura Mérnökiroda Kft.

Méhészeti Hanganalizátor és Rendszerező applikáció - Miben segíthet a digitalizáció a méhészeknek?

15:35-15:55
Boromisza Gergely, Értékesítési Vezető, EN-CO Sotfware Zrt.
Gépi látás, képfeldolgozás az állattartásban – lehetőségek, korlátok. Példák a világból.

15:55-16:15
Angyalné Dr. Alexy Márta, egyetemi docens, ELTE Informatikai Kar, Birdwatcher Zrt. alapító, Egyetemi-Vállalati Együttműködési Intézet, adattudományi és adattechnológiai Tanszék
Szárnyaló informatika a baromfitartásban - buktatókkal.

16:15-17:00 Kerekasztal beszélgetés

Moderátor: Dr. Pajor Gábor, állatorvos-adatelemző, a MAPÁE elnöke

A Meghívó ITT letölthető.